دانلود رایگان مجموعه ی فیلم آموزشی اتوکد از مبتدی تا پیشرفته AutoCad

دانلود رایگان مجموعه ی فیلم آموزشی اتوکد از مبتدی تا پیشرفته AutoCad

نرم افزار اتوکد چیست؟

مطلب زیر چکیده ای از مطلب منتشر شده پیرامون نرم افزار اتوکد بوده و شامل نکات و آموزش ها واطلاعات قابل توجهی درباره نرم افزار اتوکد است . نرم افزار اتوکد (AutoCAD) چیست؟ اتوکد نام نرم‌ افزاری است که برای ترسیم نقشه‌ های مهندسی و صنعتی به کار میرود. این نرم افزار از محصولات
مطلب زیر چکیده ای از مطلب منتشر شده پیرامون نرم افزار اتوکد بوده و شامل نکات و آموزش ها واطلاعات قابل توجهی درباره نرم افزار اتوکد است .
نرم افزار اتوکد (AutoCAD) چیست؟

اتوکد نام نرم‌ افزاری است که برای ترسیم نقشه‌ های مهندسی و صنعتی به کار میرود. این نرم افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است. که از سال 1982 تا به امروز در نسخه های گوناگون تولید شده است. و در هر نسخه جدید، امکانات و قابلیت های متنوع تری ارائه شده است. کاربران AUTOCAD امکان استفاده از محیطهای دو و سه بعدی را دارند. به طور کلی میتوان autocad را جایگزینی عالی برای میز و وسایل نقشه کشی مهندسان دانست.
نرم افزار AutoCAD یکی از مهمترین و پرکاربردترین نرم افزارهای طراحی های دو و سه بعدی و همچنین ترسیم فنی است. در واقع، وجود عبارت CAD در نام این نرم افزار مخففی است از عبارت Computer Aided Design به معنی طراحی به کمک نرم افزار است. البته در منابع مختلف دیگر CAD را بعنوان کلمه اختصاری عبارت Computer Aided Drafting و به معنای ترسیم فنی به کمک نرم افزار نیز معرفی کرده اند. در واقع ویژگی Drafting که معادل اصطلاح Technical Drawing است به کاربران امکان می دهد تا با کمک نرم افزار بتوانند به ترسیم نقشه های فنی بپردازند.
نرم افزار اتوکد بگونه ای قدرتمند و حرفه ای طراحی شده است که هر دو معنی Design و Drafting را در قالب ساختاری پیچیده و قدرتمند بطور کامل معنا می کند.
این نرم افزار که برای نخستین بار در سال 1982 توسط شرکت Autodesk طراحی شد، یکی از نخستین نرم افزارهای طراحی به کمک کامپیوتر بود که کاربران می توانستند آن را بر روی کامپیوترهای شخصی خود اجرا کنند.
نرم افزارهای اولیه به کاربران این امکان را می دادند تا فقط به ترسیم خط، چند ضلعی، دایره، کمان و متن بپردازند.
از اواسط سال 1990 میلادی نرم افزار اتوکد ابزارهای کاملتری را برای طراحی های دو بعدی و ابزارهای جدیدی را برای طراحی های سه بعدی ایجاد نمود. البته سالیان زیادی طول کشید تا ساختار ابزارهای دو و سه بعدی تکمیل شود.
در ورژن 2007 نرم افزار اتوکد، امکان استفاده از ابزارها و قابلیتهای سه بعدی بسیار پیشرفت کرد و با امکان پیماش Object ها در نمای سه بعدی و همچنین رندرینگ پیشرفته شکل کاملتری به خود گرفت.
و در نهایت در ورژن 2010 نرم افزار اتوکد، این قابلیت ها با ویژگیهایی نظیر دستورالعملهای پارامتریک و و امکان استفاده از قابلیت Mesh Modeling به اوج کارآیی و توانایی در طراحی و اجرای پروژه های دو و سه بعدی رسید.


توانمندی نرم افزار اتوکد Auto CAD چیست؟
نرم افزار AutoCAD به اندازه ای قدرتمند است که حتی برای کوچکترین موارد نیز کنترل ها و تنظیمات فراوانی را ایجاد کرده و به کاربران امکان می دهد تا براحتی بتوانند Object های دو و سه بعدی ر ا خلق کرده و یا به ترسیم نقشه های مورد نیاز خود بپردازند. ابزارها و دستورات نرم افزار اتوکد به اندازه ای پیشرفته و حرفه ای است که هر کاربری با فراگیری نحوه استفاده از آن می تواند اوضاع کاری خود را بطور کلی دگرگون کند.
کاربردهای نرم افزار اتوکد Auto CAD چیست و ویژه چه کسانی است؟
ویژگیهای بارز اتوکد در طراحی و ترسیم نقشه هایی دقیق و حرفه ای، نگاه بسیاری از مهندسین عمران، مهندسی مکانیک، معماری، راه سازی، ساخت تولید، برق، الکترونیک، طراحی صنعتی، نقشه کشی، ترسیمات دقیق و… را به سوی خود جلب کرده است.

بازار کار نرم افزار اتوکد Auto CAD چیست؟
کاربردهای بیشمار این نرم افزار، زمینه ساز اشتغال بخش عمده ای از کاربران کامپیوتر بوده و می توان این نرم افزار قدرتمند را بعنوان یک بنگاه اشتغال زایی حرفه ای معرفی کرد.
بنابراین، فراگیری نحوه استفاده از این نرم افزار قدرتمند به شما کمک می کند تا هر چه سریع تر مسیر صحیحی را برای کسب در آمد انتخاب کرده و به سوی آن حرکت کنید.

محیط های کاری نرم افزار اتوکد Auto CAD چیست؟
نرم‌افزار اتوکد دارای ۳ محیط اصلی می‌باشد که عبارتند از:
۱- محیط دوبعدی، AutoCAD Classic
۲- محیط سه بعدی، 3D Modeling
۳- Drafting & Annotation
اتوکد و دوره آموزشی نقشه کشی ساختمان
اتوکد و دوره آموزشی نقشه کشی ساختمان نرم افزار اتوکد بهترین برنامه نقشه کشی و طراحی ساختمان در دنیاست که مجهز به قدرتمندترین، انعطاف پذیرترین و عالی ترین ابزارها در صنعت نقشه کشی می باشد.
این نرم افزار یکی از بی رقیب ترین برنامه های کاربردی نقشه کشی به صورت دو بعدی و سه بعدی می باشد و بهترین کارایی را در زمینه نقشه کشی و طراحی عرضه می دارد. اتوکد از نادرترین برنامه های است که میلیون ها کاربر در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند و مجهز به ابزارهای نقشه کشی free-form و قابلیتهای بسیار قدرتمند می باشد.
هدف کلی نرم افزار اتوکد پر کردن خلاء بین مهندسین عمران و کارکنان ساختمانی می باشد اکثریت فارغ التحصیلان این رشته با حقوق بسیار خوب در مهندسین مشاور و شرکتهای مختلف مشغول به کار می شوند .
– اتوکد قدرتمندترین برنامه نقشه کشی ساختمان است.
– اتوکد سریعترین برنامه در زمینه ی نقشه کشی ساختمانی است.
– اتوکد دقیق ترین برنامه در اشتراک گذاری نقشه هاست.
– اتوکد تحقق بخش طرحها و ایده های تصاویر سه بعدی شماست.
اتوکد و دوره آموزشی نقشه کشی صنعتی
پیشرفت و توسعه روزافزون محصولات صنعتی باعث شده تا برای سهولت و افزایش دقت در تولیدات صنعتی، طرحهای اولیه بصورت نقشه های دو بعدی مستند سازی شوند.
از آنجا که برای مستند سازی این طرحها می بایست محصولات صنعتی را بصورت دو بعدی ترسیم نمود لذا قوانین متعددی در جهت تهیه نماهای لازم، انواع برشها، جزئیات و سایر موارد تعیین و تعریف گردد. مجموعه این قوانین طی دوره هایی تحت عنوان نقشه کشی صنعتی به دانشجویان آموزش داده می شود.
با پیدایش کامپیوتر، عرصه صنعت نیز دچار تغییر و تحولات و پیشرفتهای فراوانی شد. این پیشرفتها در نقشه کشی صنعتی ابتدا در محدوده ترسیم دو بعدی نقشه ها بصورت کامپیوتری با سرعت و دقت بیشتر خود را نشان داد اما امروزه ترسیم مدلهای سه بعدی، تحلیل مکانیکی و حتی تولید به کمک کامپیوتر نقش به سزایی در تولید محصولات صنعتی ایفا می کند.

 

بخش هایی که در این مجموعه ی آموزشی یاد خواهید گرفت:

 

بخش اول - مقدمه ای بر نرم افزار AutoCAD 

بخش دوم - بررسی فضای کاری برنامه

بخش سوم - تنظیم محیط کار (Workspace)

بخش چهارم - نحوه باز کردن و ذخیره سازی اسناد

بخش پنجم - قواعد استفاده از دستورات و نحوه اجرای آن

بخش ششم - استفاده از قابلیت OSnap

بخش هفتم - تنظیمات صفحه ی شطرنجی برنامه (Grid)

بخش هشتم - ترسیم پاره خط و بررسی پارامترهای آن

بخش نهم - ترسیم دایره

بخش دهم - رسم PoluLine و  Arc (کمان)

بخش یازدهم - ترسیم چند ضلعی های منتظم

بخش دوازدهم - ترسیم بیضی

بخش سیزدهم - ایجاد هاشور و رنگ آمیزی ترسیمات

بخش چهاردهم - بررسی و دستورات گروه Draw

بخش پانزدهم - انتقال (Move)  و دوران (Rotate)

بخش شانزدهم - دستورات Trime , Extend , Erase

بخش هفدهم - دستورات Mirror , Copy

بخش هجدهم - دستورات Blend Curves , Fillet , Chamfer

بخش نوزدهم - دستورات Stretch , Scale

بخش بیستم - ساخت آرایه (دستور Array )

بخش بیست و یکم - تکثیر موازی دستورات (دستور Offset )

بخش بیست و دوم - دستور Break

بخش بیست و سوم - درج متن در اسناد

بخش بیست و چهارم - حاشیه نویسی ، ساخت جدول

بخش بیست و پنجم - لایه ها (Layers) قسمت اول

بخش بیست و ششم - لایه ها (Layers) قسمت دوم

بخش بیست و هفتم - بلوک ها (Blocks)

بخش بیست و هشتم - آشنایی با ابزار های بخش Propertise

بخش بیست و نهم - گروه بندی موضوعات

بخش سی ام - بررسی دستورات تکمیلی ریبون Home

بخش سی و یکم - بزرگ نمایی و کوچک نمایی ( دستور Zoom)

بخش سی و دوم - بررسی Viewport ها

بخش سی و سوم - طراحی یک قطعه توسط خطو دایره (تمرین)

بخش سی و چهارم - ترسیم یک پلان ساده (انجام پروژه) قسمت اول

بخش سی و پنجم - ترسیم یک پلان ساده (انجام پروژه) قسمت دوم

بخش سی و ششم - ترسیم یک پلان هاشور دار (انجام پروژه) قسمت اول

بخش سی و هفتم - ترسیم یک پلان هاشور دار (انجام پروژه) قسمت دوم

بخش سی و هشتم - بررسی مبحث ایزومتریک (Isometric)

بخش سی و نهم - ترسیمات ایزومتریک (قسمت اول)

بخش چهلم - ترسیمات ایزومتریک (قسمت دوم )

بخش چهل و یکم - ترسیمات ایزومتریک (قسمت سوم )

بخش چهل و دوم - مباحث 3 بعدی (3D)

بخش چهل و سوم - ابزارهای ترسیم سه بعدی

بخش چهل و چهارم - مدیریت نماها (استفاده از دستور view )

بخش چهل و پنجم - اصلاحگرها

پروژه ها - پروژه های استفاده شده در طول آموزش

 

جهت مشاهده و دانلود این مجموعه به صورت بخش به بخش به کانال تلگرامی @AutoCAD2015 بپیوندید.

روی آدرس کانال کلیک کنید... 

 

AutoCAD Version 1.0 ۱٫۰ ۱ 1982, December DWG R1.0 file format introduced. AutoCAD Version 1.2 ۱٫۲ ۲ 1983, April DWG R1.2 file format introduced. AutoCAD Version 1.3 ۱٫۳ ۳ 1983, August DWG R1.3 file format introduced. AutoCAD Version 1.4 ۱٫۴ ۴ 1983, October DWG R1.4 file format introduced. AutoCAD Version 2.0 ۲٫۰ ۵ 1984, October DWG R2.05 file format introduced. AutoCAD Version 2.1 ۲٫۱ ۶ 1985, May DWG R2.1 file format introduced. AutoCAD Version 2.5 ۲٫۵ ۷ 1986, June DWG R2.5 file format introduced. AutoCAD Version 2.6 ۲٫۶ ۸ 1987, April DWG R2.6 file format introduced. Last version to run without a math co-processor.
AutoCAD Release 9 ۹٫۰ ۹ 1987, September DWG R9 file format introduced. AutoCAD Release 10 ۱۰٫۰ ۱۰ 1988, October DWG R10 file format introduced. AutoCAD Release 11 ۱۱٫۰ ۱۱ 1990, October DWG R11 file format introduced. AutoCAD Release 12 ۱۲٫۰ ۱۲ 1992, June DWG R11/R12 file format introduced. Last release for مکینتاش til 2010. AutoCAD Release 13 ۱۳٫۰ ۱۳ 1994, November DWG R13 file format introduced. Last release for Unix, MS-DOS and Windows 3.11. AutoCAD Release 14 ۱۴٫۰ ۱۴ 1997, February DWG R14 file format introduced. AutoCAD 2000 ۱۵٫۰ ۱۵ 1999, March DWG 2000 file format introduced. AutoCAD 2000i ۱۵٫۱ ۱۶ 2000, July  AutoCAD 2002 ۱۵٫۶ ۱۷ 2001, June  AutoCAD 2004 ۱۶٫۰ ۱۸ 2003, March DWG 2004 file format introduced. AutoCAD 2005 ۱۶٫۱ ۱۹ 2004, March  AutoCAD 2006 ۱۶٫۲ ۲۰ 2005, March Dynamic Block introduced. AutoCAD 2007 ۱۷٫۰ ۲۱ 2006, March DWG 2007 file format introduced. AutoCAD 2008 ۱۷٫۱ ۲۲ 2007, March Annotative Objects introduced. AutoCAD 2008 and higher (including AutoCAD LT) can directly import and underlay DGN V8 files. AutoCAD 2009 ۱۷٫۲ ۲۳ 2008, March Revisions to the user interface including the option of a Microsoft Office 2007-like tabbed ribbon.
AutoCAD 2010 ۱۸٫۰ ۲۴ 2009, March 24 DWG 2010 file format introduced. Parametrics introduced. Mesh 3D solid modeling introduced. Both 32-bit and 64-bit versions of AutoCAD 2010 and AutoCAD LT 2010 are compatible with and supported under Microsoft Windows 7. AutoCAD 2011 ۱۸٫۱ ۲۵ 2010, March 25 Surface Modeling, Surface Analysis and Object Transparency introduced. October 15, 2010[۱] AutoCAD 2011 for Mac was released. Are compatible with and supported under Microsoft Windows 7 AutoCAD 2012 ۱۸٫۲ ۲۶ 2011, March 22 Associative Array, Model Documentation. Support for complex linetypes in DGN files is improved in AutoCAD 2012. DGN editing. AutoCAD 2013 ۱۹٫۰ ۲۷ 2012, March 27 DWG 2013 file format introduced. AutoCAD 2014 ۱۹٫۱ ۲۸ 2013, March 26 File Tabs, Design Feed, Reality Capture, Autodesk Live Maps
AutoCAD 2015 ۲۰٫۰ ۲۹ 2014, March 27 Line smoothing (anti-aliasing), Windows 8.1 support added, dropped Windows XP support (incl. compatibility mode) AutoCAD 2016 ۲۰٫۱ ۳۰ 2015, March New physically based path tracing render engine replaces previous one AutoCAD 2017 ۲۱٫۰ ۳۱ 2016, March PDF import, Associative Center Marks and Centerlines. 


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان فارسی برای نظر دادن استفاده کنید


 1. نظر DorothyTef عزیز :

  Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0": captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another types of captcha, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube. Good luck ;) XRumer20170718

  نظر ArleneKax عزیز :

  Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil": captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another size-types of captchas, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube. Good luck! XRumer20170721

  نظر ArleneKax عزیز :

  Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil": captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another subtypes of captchas, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube. Good luck ;) XRumer20170721

  نظر ArleneKax عزیز :

  Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0": captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another size-types of captchas, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube. Good luck ;) XRumer20170721

  نظر ArleneKax عزیز :

  Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0": captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another categories of captchas, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software. Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube. Good luck! XRumer20170721

  نظر AgustinThins عزیز :

  best mattress 2017 for side sleeper <a href=http://valdesystems.com/>top 5 hybrid mattress 2017</a> top 10 mattresses 2017 top rated mattresses for 2017 <a href=http://valdesystems.com/>best crib mattress 2017</a> best mattress for 2017 the best rated mattress 2017 <a href=http://topmattressreviews.org/best-mattress-to-buy-in-2017/>best mattresses 2017</a> best time to buy mattress 2017 the best mattresses 2017 <a href=http://bestmattressreviewsandratings.com/best-mattress-to-buy-in-2017/>top mattress 2017</a> the best mattress 2017 the best mattress of 2017 <a href=http://innovasaber.com/best-mattress-to-buy-in-2017/>best mattres

  نظر ArleneKax عزیز :

  Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil": captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another categories of captchas, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube. Good luck ;) XRumer20170721

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image